RB PORTFOLIÓ(k)

Az alábbiakban pár saját PORTFOLIÓ-mat mutatom majd be, ill. megtalálhatóak és elérhetőek az egyes anyagokhoz tartozó linkek.
Ha a középiskola végén készítettet is beleszámolom, akkor eddig 5 portfóliót állítottam össze a saját anyagaimból. Elsőnek a legújabbat mutatom be, utána a korábbiakat. (Linkek egy része az idő múlásával korlátozottan érhető el.)


RB Portfólió:

(ptemkfem)


***


JPG képek albumban - 36 db kép
(pecsimuveszeti)

***

Egyben letölthető, nagyméretű PDF file. (RB_20160213)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
-----------------------------------------------------------------------------------

MMXI - portfolió, amelyet lassan kellene már aktualizálni, hiszen 2 éves késésben van, a legújabb elképzelések nem kaptak még helyet benne. Ezt a mostani anyagot, ahogy a fedél belsejében elhelyezett "pecséten" is lehet látni, 2009-ben állítottam össze a DLA-képzésre való felvételihez, volt akkor már egy előképe, azt frissítettem, korábban az A-A menetes gyűrűig volt a sor, ez látható minden oldalon a nyeles négyzetbe elhelyezett monogram-om változásán is...
Ebből egy oldal, a mostani heteske:
Ennél a verziónál is maradt a japán kötés spirállal, tehát egyoldalas nyomat, viszont kisebb s ezzel barátságosabb lett, hiszen az imént látott kép egy A4-esre van nyomtatva, amelyből a körbevágás és középütt történt meghajtás után az A5-ösnél picit kisebb forma jött össze. (Ez olyan kis kézbevaló.:)  Lehet látni ezen az oldalon - amely a nyomdába szánt Corel-anyag egyes oldalairól exportálással készített JPG kép - a könnyű elkészítés miatt a sarkokon a vágást segítő keresztek, a meghajtásnál alul egy piros négyzet az oldalszámmal, a lap tetején pedig egy piros vonalka került elhelyezésre. Azonos elem még mindegyik oldalon a jelem és az adatok elhelyezkedése, valamint egy piros pontocska megjelenése, amelynek okát most fedje jótékony homály (kellhet egy portfolióba egy ilyen játék is). Szépséghibája, hogy a fordított sorrend miatt nem lehet csak úgy új oldalakkal bővíteni, hiszen a legújabb tárgy kerül az első oldalakra (bár egyszer, amikor nem volt időm teljes újat nyomtatni, kerül az első oldal elé 0.7, 0.5 és 0.2 oldal, amyelet csak úgy, a spirál kinyitásával akkor behelyeztem, de az szükségmegoldás volt...).
legutóbbi portfolióm lapjai megtekinhetőek ITT:
https://picasaweb.google.com/100973790634152245157/RB_MMIX_PORTFOLIO?authuser=0&authkey=Gv1sRgCN_xtNeT5eapVQ&feat=directlink

---------------------------------------------------------------------------
Az alábbi linken egy rövidfilm látható az Algopyrin(G) tárgyaimmal kapcsolatban:
http://www.youtube.com/watch?v=qgAR8LHCbJ0



---------------------------------------------------------------------------

MCMXCVIII - Az első '98-as sajnos  még nem digitális alapú volt (így ezt most nem tudom megmutatni), hanem klasszikus iskolai módon, genoterm-be lefűzött oldalak, amelyekre fotósarkokkal fényképek voltak illesztve, de figyelve már az egyes lapok összetartozására (szövegek, betűk, elhelyezés hasonló volt, a képet hordozó oldalon az oldalszám és a jelem azonos elhelyezésben jelent meg, oly módon, hogy a színes lapon a megfelelő helyen volt kivágva két nyílás, amey mögé került becsúsztatásra a jelemet és az aktuális oldalszámot adó lap, így egy genotermben 3 db lap volt elhelyezve). Ez még a nem is olyan nagyon régi, de távolinak tűnő korszakban volt, amikor nem volt általános a számítógép-használat, emlékszem, színes lapokra fénymásolással készültek bizonyos oldalak... Erről egy oldal látható a csontrudas gyűrű képanyag elején (20110816.-ai bejegyzés).
---------------------------------------------------------------------------

MMII - korábbi portfolióm az egyetem alatt készítettem, hogy pályázhassak egy glasgow-i ösztöndíjra. Az iskola profilja miatt ékszerek kerültek kiválasztásra. Ebből egy lap a következő:
Ezen a képen, amely egy nyomtatásra szánt file egyik lapja, egy A3-asra rendezett, három külön lapot adó portfoliót láthatunk, amely nyomtatás és körbevágás után a közepén van meghajtva, így a fénykép és az adatok a lap elejére, a hozzá kapcsolódó tervezés a lap hátuljára kerül, majd a meghatott lapok a kis kilyukasztott kör segítségével egy zsinórral és egy plombával kerültek összefűzésre. Mivel épp frissen végzett vésnök voltam, plombafogót meg tudtam szerezni, a bele való betétet saját monogrammal meg meg tudtam vésni, így erre terveztem rá az "arculatot". Minden egyes oldalon az összehajtás után a fénykép jobb alsó sarkába megjelenő kis fehér négyzetben (a hajtés pont a fénykép jobb szélén történt) ezzel a plombafogóval nyomtam egy dombormintát, így minden egyes oldalon megjelent a jelem plasztikusan, plusz a lapokat összefűző alumínium plombán is feltült az RB monogram. Mert ez is hozzá kapcsolódik, a saját jel, monogram. Amúgy ezt a kötésfajtát, amikor úgy érünk el kétoldalas lapozgatható oldalt, hogy egyoldalasra van nyomtatva, majd meghajtva, és az összetalálkozó lapszélek befűzve valami gerincféleségbe, ezt japán-kötésnek hívják.
A többi oldal a 2002-es anyagaim közül ITT megtalálható:
---------------------------------------------------------------------------

MMV - Az egyetem végeztével készített portfolióm a számvetés, az áttekintés, és a diplomára kitehető anyag elkészítésének az ideje volt.
Az ekkor készített lapok közül egy  itt látható:
Ennél az egyetemi tanulmányokat lezáró anyagnál úgy vettem a feledatot, mint egy leltárt ötvöznék egy naptárral, így lényegében naptár lapokat állítottam össze, ahol nem hónapok az egységek, hanem félévek és/vagy projektek. Ha kinagyítjátok, akkor lehet látni a bal felső sarokban egy évnaptárat, ahol szürkével vagy valami módon ki van emelve az az időszak, amikor a bemutatott tárgy témaköre aktuális volt (itt éppen a 2002/3-as egyetemi tanév első féléve, az én-kés feladatra adott egyik megoldásom látható).
Ezeken a lapokon alkalmaztam több fogást, pl. a méretarány szerepeltetés emiatt egy cm - mérőhasábot, hogy össze lehessen hasonlítani a valós mérettel, de beillesztettem fotó-kontaktot és arra hajazó tárgybemutatást... És természetesen maradtam a japán-kötésnél, csak itt spirállal kerültek összefűzésre az A3-asra nyomtatott, de értelemszerűen összehajtás után A4-es lapok. (Az összehajtás a két piros négyzet bal oldalával segítségével volt tájolva, úgy, hogy a hajtás után a két négyzet a hátsó oldalra került - de ez a négyzet nincs összefüggésbe az egyik politikai párt arculati elemével... Egyszerűen piros, és egyszerűen egy négyzet...)
Az ebben az összeállításomba tartozó egyetemi portfolió lapjaim megtalálhatóak ITT:
RB20120505